Hemanjiom tedavisi

     Hemanjiom hastalığı genel olarak açıklamak gerekirse bir tür damar hastalığıdır. Bu damar hastalığı genel olarak bebeklerde ve çocuklarda görünüp dikkatli olunup gözetim altında tutulmazsa çeşitli sağlık problemlerine yol açıp bireyler için risk oluşturabilmektedir. Hemanjiom rahatsızlığı oluştuğu bölgeye göre değerlendirilmektedir. Hemanjiomun oluştuğu bölgeye göre tedavisi yapılmaktadır. Bazı vakalarda Damar beni gelişimi çocuğun gelişim süreci ile birlikte takip edilmekte, tehlike arz etmediği için hemanjioma müdahalede bulunulmamakta ve bu süreçte Damar benigit gide küçülerek kendiliğinden yok olmaktadır. Bunun tersi bir durumda Damar benisüreç içinde büyüme gösterip kişi için tehlike arz eden bir boyuta ulaşabilmektedir. Hatta büyüyen lezyon diğer organların çalışmasında aksaklıklar meydana gelmesine sebebiyet verebilmektedir. Bu gibi durumlarda lezyona vakit kaybetmeden müdahale edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kansere dönüşme riski de mevcuttur.

Hemanjiom ameliyatı

 Hemanjiom hastalığı genel olarak açıklamak gerekirse bir tür damar hastalığıdır. Bu damar hastalığı genel olarak bebeklerde ve çocuklarda görünüp dikkatli olunup gözetim altında tutulmazsa çeşitli sağlık problemlerine yol açıp bireyler için risk oluşturabilmektedir    Hemanjiom tedavi edilmezse ciddi problemlere yola açabilecek bir damar rahatsızlığıdır. Hemanjiom tedavisi için gerçekleşecek olan ameliyat çeşitli şekillerde gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanında Damar beni için cerrahi müdahale çok gerekmedikçe sık olarak tercih edilmeyen bir uygulamadır. Cerrahi müdahale sonucu oldukça fazla kan kaybı meydana gelebilmektedir. Bunun yanında kesilip alınan parça hemen kolay kapanmayıp yara iyileşirken ardında iz bırakabilir. Bu gibi durumlar dolayısı ile çok gerekmedikçe Damar beni tedavisinde cerrahi müdahale yolu ile ameliyat pek sık tercih edilmez. Tercih edilecekse de gerekli tedbirlerin ameliyat öncesinde alınması gerekmektedir.

ÜCRETSİZ MUAYENE TALEP FORMU

Ücretsiz muayene talebinde bulunmak için formu doldurmanız yeterlidir.Damar Beni tedavileri

     Hemanjiom tedavi yöntemleri birden çok sayıda karşımıza çıkmaktadır. Hemanjiom sadece ameliyat yolu ile tedavi edilmez. Lazer ışınları vasıtası ile de Damar beni tedavisi günümüzde gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında hastaya uygun şekilde verilecek olan ilaçla da bazı vakalarda tedavi gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca köpükle tedavi de Damar beni tedavisinde umut vaat eden uygulamalar arasında yer almaktadır. Damar beni olan lezyona ilaç enjekte ederek tedavisinin sağlanması da Damar beni tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Hemanjiom lezyonu süreç içinde büyüyüp tehlike arz etmediği sürece mutlaka alınması gerektiği ile ilgili bir durum söz konusu değildir. Bu gibi durumlarda kişi tedavi için doktora başvurmalı, yapılacak olan gerekli tetkikler sonucu kişi için en uygun olan damar beni uygulamasına karar verilerek müdahale gerçekleştirilmelidir.